Testnevelési Egyetemen jártak diákjaink

Diákjaink a Testnevelési Egyetemen jártak

Minden évben megrendezésre kerül a Hungarofit hazánkban, a “Mozdulj Magyarország!” mozgalom részeként, melynek célja, a magyar lakosság fittségének felmérése. Ebben az évben az Alcsútdobozi József Nádor Általános Iskola is képviseltette magát 3 diákkal (Szőllősi Dániel, Simon Jácint, Popovics Máté).
A gyerekek megmérettettek felülésből, törzsemelésből, helyből távolugrásból, fekvőtámaszból, valamint a próba végén egy Cooper-tesztből is. A fiúk helyt álltak, minden próbát szívvel-lélekkel végig csináltak, és jól is érezték magukat.
Az idei év tapasztalatai alapján tervezik, hogy a jövő tavasszal esedékes megmérettetésen is részt vesznek, és több társukat is meggyőzik arról, hogy érdemes ide eljönni.

Bese Zsófia
Budapesti Testnevelési Egyetem hallgatója

Vissza a Hírekhez