Víz világnapja

Cápák között

Iskolánkban minden évben lelkesen várjuk a Víz világnapját, bár mi a hétköznapokon is fontosnak tartjuk a környezettudatos nevelést. Rendszeresen felhívjuk a gyerekek figyelmét az elérhető, tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére is. De ha már világnap, akkor arra gondoltunk, hogy méltó lenne olyan helyre elvinni idén az iskola összes tanulóját, ahol a legközelebb lehetnek a titokzatos, de gyönyörűséges vízi világhoz. Ezért útra keltünk, és irány a Tropicarium- Óceanárium! Egyben volt borzongató és csodálatos a szembesülés, hogy kik is élnek még rajtunk kívül ezen a bolygón! Ámulva néztük hazánk vízi világát éppúgy,  mint a lesben álló aligátorokat, egzotikus hüllőket és kétéltűeket, kis majmokat, madarakat, és több ezer színes halfajt. Szerencsére nem áztunk meg az esőerdőben sem, ahol az aligátorok felett negyedóránként eleredt a trópusi eső. A cápaakvárium alatt húzódó 12 méteres látványalagútban csak egy karnyújtásnyira voltunk a tigris-, és barna cápáktól, de a legnagyszerűbb élmény mégis a rájasimogató volt, ahol minden gyerek könyékig pancsolt a medencében egy-egy simogatás reményében. Sokáig elidőztünk az akváriumok között, de azért jutott idő fényképezésre, szuvenír vásárlására és egy jó kis hamburgerezésre egyaránt. Mégis a legjobb ajándék, amit hazavittek a gyerekek, a sok-sok vidám pillanat, a sok szép élmény volt.

Szanyiné Halgancz Teréz