Gergely napi iskolába hívogató

Régen Gergely-napon (márc. 12-én) az iskolás gyerekek csapatostul házról házra járva verbuválták iskolába az iskolás korú gyerekeket. Ezt a szép hagyományt iskolánk sok éve őrzi és ápolja. Az elmúlt két év járványügyi intézkedései miatt sajnos nem kerülhetett megrendezésre, ezért idén különösen nagy öröm volt számunkra, hogy fogadhattuk a legnagyobb óvodásokat. A negyedik osztályos tanulók és a leendő elsős gyermekem is izgatottan várta a találkozást.

Március 11-én pénteken délelőtt az aulában vártuk az óvodásokat, szüleiket és az óvónéniket. Keindl Zoltánné igazgató asszony vezetésével az 5. osztályosok egy néptáncbemutatót tartottak, majd táncba hívták a kicsiket is. Ezt követően megtekinthették a 4. osztályos termet, amely jövőre az ő osztálytermük lesz. Itt kézműves foglalkozáson vettek részt, ahol ceruzatartót készítettek. A szorgos kis kezecskék ügyesen színeztek, nyírtak és ragasztottak. Énekeltünk egy iskolába hívogató dalt és Kati néni, a napközis tanító néni játszott népi játékot, ami nagyon tetszett nekik.

Tartalmas, vidám és hangulatos délelőttöt töltöttünk el együtt.

Vissza a Hírekhez