Eljárásrend a koronavírus megfékezése érdekében november 22-től

Eljárásrend

A kormány ismét szigorított a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében és 2021. november 19. péntek éjféltől elrendelte a zárthelységekben a szájmaszk használatát.

Pénteken délután a fenntartótól is kaptunk tájékoztatást, hogy az intézményvezetők hatáskörébe tartozik a helyi szabályozás, éljünk vele.

Az Alcsútdobozi József Nádor Általános Iskola 2021. november 22-től a következő eljárásrendet alkalmazza:

Az iskolába érkező diákoknak, dolgozóknak, beszállítóknak a kézfertőtlenítő használata kötelező!

1. A gyerekeknek és dolgozóknak a testhőmérsékletét a belépéskor ellenőrzik a reggeli ügyeletet végző pedagógusok.
  2. A mindenre kiterjedő fertőtlenítést év eleje óra folyamatosan végezzük, azon változtatni nem fogunk és nem is kell.
  3. Az udvaron és tanteremben, tanáriban a diákoknak és dolgozóknak a szájmaszk használata ajánlott, de nem kötelező.
  4. Az iskolába csak olyan látogató/szülő léphet be, akinek védettségi igazolványa van, és szájmaszkot visel. Érdemes előre bejelentkezni telefonon.

Szeretném ismételten felhívni a szülők figyelmét a következőkre:

• Amennyiben a családon belül valakit tesztelnek, úgy a teszt eredményének megérkezéséig a gyermek ne jöjjön iskolába!
  • Köhögős, náthás, felsőlégúti megbetegedéssel kérem, ne hozzák gyermekeiket iskolába, mert nem tudjuk, hogy csak egy náthával, vagy éppen koronavírussal állunk szemben!
  • Bizonyára Önök is tudják, hogy a 7. 8. évfolyamos tanulókat ( 12 év kor felett) már be lehet oltani, gondolják át alaposan, és éljenek ezzel a lehetőséggel.

Továbbá örömmel tájékoztatom Önöket arról, hogy iskolánkban minden pedagógus be van oltva , így a fenntartó által elvárt feltételeknek megfelelünk, nálunk zavartalanul folytatódhat a munka december 15-ét követően is.

Köszönöm megértésüket és együttműködésünket!

Vigyázzunk egymásra!

Alcsútdoboz, 2021. november 19.                                                    Keindl Zoltánné